Różowy – ulubiony kolor Panien MłodychNa przestrzeni ostatnich lat mocno uległy zmianie standardy strojów, dekoracji i kolorystyki oprawy weselnej. Przykładowo: jeszcze kilka - kilkanaście lat temu, nie do pomyślenia było to, aby Panna Młoda na swój ślub założyła buty w innym kolorze niż biały lub ewentualnie ecru. Natomiast cała kolorystyka oprawy weselnej najczęściej skupiała się wokół bieli i pasteli. Obecnie, przyszłe żony chętnie eksperymentują z kolorami, dobierając soczyste kolory butów, pasujące do bukietu albo rezygnują z welonu na rzecz barwnego wianka. Panowie z kolei z większą śmiałością sięgają po szelki, kolorowe butonierki lub skarpety w ekscentryczne wzory zakładane do garnituru i ślubnych butów.
Najnowsze trendy ślubne są nastawione przede wszystkim na odpowiednio dobrane kolory. I wcale nie muszą to być blade odcienie. Wręcz przeciwnie – mocno nasycone barwy w cudowny sposób podkreślają charakter całego przyjęcia. Specjaliści z branży ślubnej przyznają, że oprócz tradycyjnej bieli (która najczęściej pozostaje podstawą stroju Panny Młodej), innym ulubionym i chętnie wybieranym kolorem jest róż. Dzieje się tak ze względu na dużą ilość odcieni tego koloru oraz jego romantyczny charakter. Zamiłowanie do różu przejawia się w kwiatach (bukietach, wiankach, ozdobach na stołach weselnych), dodatkach jak buty czy kolor paznokci oraz takich elementach, jak zaproszenia, winietki, wstążki i wszelkiego rodzaju ozdoby.
Pomimo wielkiej popularności różu, należy z tym kolorem obchodzić się ostrożnie i pamiętać o zasadzie "mniej znaczy więcej". W przypadku różu łatwo jest przesadzić, a cała oprawa w przesycie różu może stać się banalna. Przy planowaniu kolorystyki wesela i zachowaniu odpowiednich proporcji kolorystycznych może pomóc doświadczony florysta lub konsultant ślubny.
Wielką zaletą różu jest to, że jako dodatek do stroju Panny Młodej pasuje niemal do każdego typu urody – niezależnie czy przyszła żona jest delikatną blondynką o niebieskich oczach, czy też brunetką o ciemniejszej karnacji.
A z jakimi innymi kolorami najlepiej jest połączyć róż? Podstawowym połączeniem jest róż z bielą. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa tutaj odcień różu. Świetnie sprawdzą się odcienie pudrowego lub antycznego różu, romantyczny efekt pozwolą uzyskać także odcienie pastelowe. Polecane i zapewniające doskonałe wrażenie jest połączenie różu i szarości. Nawet w przypadku mocniejszych odcieni różowego, zestawienie go z szarościami zapewni elegancki efekt w dobrym stylu. Zimne odcienie różu sprawdzą się w parze z beżami oraz złotem. Rezultat uzyskany w ten sposób będzie klasyczny i elegancki.
Decydując się na kolor różowy na swoim ślubie i weselu warto zadać sobie pytanie czy będzie to kolor dominujący czy może element wzbogacający całą oprawę ślubną. Jeśli nie mamy pewności czy wybrane kolory będą ze sobą odpowiednio współgrać – fachowej porady z pewnością udzieli florysta lub konsultant ślubny. 
Poniżej znajdziecie zdjęcia z naszej czerwcowej realizacji, gdzie właśnie jednym z głównym kolorów był różowy.


 


0 komentarze:

Prześlij komentarz